Jak se dělá pařený sýr

Minulý rok jsem byl na prvním kurzu výroby sýrů a protože zkušenosti byly dobré, přihlásil jsem se i na pokračování. Tentokrát se kurz uskutečnil v základní škole v obci Hvozd nedaleko Litovle a byl zaměřený na pařené sýry.  Vidět ten správný grif a hned si ho také vyzkoušet pod odborným dohledem je k nezaplacení. O tom se opět přesvědčili účastníci kurzu, kteří se už většinou u výroby sýrů z domácího mléka s větším, či menším úspěchem pokoušejí. V první části nás paní Ferancová prakticky provedla celým postupem ruční výroby oštiepku. To ruční je asi nejdůležitější -- protože, než ze sýřeniny vymačkáte jeden jediný oštiepok, dá to ručičkám celkem zabrat! Na to přišli v zápětí všchni, co si také chtěli jeden ručne vymačkat -- viz. video. Prý jich paní Ferancová ručně dělá denně padesát -- klobouk dolů! Pak nám paní Hrbková ukázala jak se ze správně vykysané sýřeniny tahají sýrové nitě, ze kterých se pak nejčastěji splétají korbáčiky. Vypadalo to jednoduše až do chvíle, kdy jsme to začali zkoušet sami. Tahají se totiž z opravdu horké vody… Na všechno dohlížel a komentoval ještě  pan Ing. Mrázek (vedoucí praxe VOŠP a SPŠM Kroměříž). Bylo zajímavé sledovat, jak se vícero účastníků -- maloproducentů v průběhu praktických ukázek chytalo za hlavu -- jak postupně zjišťovali, kde dělali chybu. Nakonec se mi povedlo vykouzlit toto: 

Jako bonus nás ještě pan Hrbek pozval se podívat na jeho statek, kde nám ukázal svou minimlékárníčku těsně před dokončením a pochlubil se svým ministádečkem koz, oveček, skotského náhorního skotu a dvěma Jerseyskými jalovičkami.

Kliknutím zde, nebo na úvodní obázek se dostanete na fotky z celé akce (když následně klikněte vlevo nahoře na Slideshow, hezky se vám promítnou). Na závěr dávám dvě videa z názorné ukázky ruční výroby oštiepku a sýrových nití.

Štítky: , ,

Napsat komentář