Balkónová zahrádka

Jaro začalo celkem zhurta. Políbit děvče letos 1. května pod rozkvetlou třešní byl celkem voříšek. V nižších polohách byly totiž beznadějně odkvetlé.

Kdo má zahrádku se skleníčkem už sklízí jarní salátek, ředkvičky, mladou cibulku, atd. My co máme jen parapet, maximálně nějaký ten balkón, či terásku také nemusíme přijít úplně zkrátka. Kdo nezasel před měsícem nebo dvěma má už ale na mále – má poslední šanci – koupit hotové přísady. Postupem času jsme přišli na to, že díky rostlinkám může být balkón nejen hezký, ale i chutný :-P . A to jednoduše proto, že jsme postupně nahrazovali čistě okrasné rostliny něčím jedlejším. Místo muškátů nám v truhlících na zábradlí rostou cherry rajčátka, rukola a salát, kterému dorůstají listy a dá se sklízet postupně. V zavěšených květináčích jsme místo petunií měli cukíny nebo lichořeřišnice, které mají jedlé květy. Ve velkých truhlících v rozích balkónu místo „módní“ tůje máme stromkový rybíz a angrešt. Na parapetě místo lobelií máme několik druhů chilli a měli jsme i mladý hrášek. Ale co je pro kuchyni nejdůležitější, co by měl mít každý, kdo to myslí s kvalitou své domácí kuchně alespoň trochu vážně, to jsou samozřejmě bylinky. Čerstvou bylinku použitou okamžitě po utržení nelze prostě ničím nahradit!  Skladbu podle preferencí si vyprofiluje postupně asi každý trochu jinou. Nám se ustálila následující skladba: rozmarýn, tymián, šalvěj, hladkolistá petrželka, řapíkatý celer, pažitka, oregano, saturejka a máta. Bazalku milujeme také, ale té se na našem balkóně moc nevede – máme ji v kuchyni za oknem. Fajn je i vavřín, ale ten nám doslova sežraly breberky (puklice), tak teď jsme opět na suchém bobkovém listu :-( .

To by jeden nevěřil, jak málo místa stačí na sezónní a v některých případech (rozmarýn, šalvěj, chilli) celoroční spotřebu pro jednu rodinu a jak neuvěřitelně obohatí a ochutí domácí kuchyni!

Napsat komentář