Skvělý mlýnek nejen na obilí

Volně navážu na zkušenosti s příslušenstvím KENWOOD Cooking Chef a představím mlýnek na obilniny. Abych se přiznal, trvalo dlouho, než jsem se o něho začal zajímat. Plastový vzhled nevzbuzoval ve mně důvěru a taky nepatřím mezi makro fanatiky, kteří si každý den připravují k obědu zrní. Zájem ve mně probudila až neověřená informace, že by se s ním snad dal mlít i mák. Mletí máku je u nás dost nepopulární, ale jídla s ním jsou naopak populární velmi. Jak to dopadlo? Nebudu vás napínat a hned úvodem prozradím, že jsme využitelností tohoto mlýnku nadšeni! Po krátkém čase se zařadil k nejpoužívanějšímu volitelnému příslušenství, co ke Cooking Chef máme.  

Jaké má parametry? Jaký je?

Základní specifikace mlýnku na obilí AT941A lehce najdete na netu, tak se jí zabývat nebudu. Důležité je snad jen to, že pasuje i na kuchyňské roboty řady Chef a Major.

Samotný mlýnek je celkem malý, což je v kontrastu s dost velkou násypkou. Tento nepoměr dává tušit, že výkon nakonec asi nebude nejmenší. Do násypky najednou nasypeme 750 až 1000g obilí nebo cizrny. Rychlost mletí se pohybuje mezi cca 100 až 200g za minutu (v závislosti na druhu a nastavené jemnosti mletí). Rychlost se na robotu nastavuje vždy na maximum. Oba parametry považuji za naprosto dostačující.

mlýnek na obilí AT941A

Po rozebrání je vidět, že většina dílů je z plastu (který se jeví velmi kvalitně, testování na něm nezanechalo žádné známky opotřebení), ale část, kde probíhá samotné mletí, se skládá ze dvou dílů z oceli.

rozebraný mlýnek

Sestavování i rozebírání mlýnku je jednoduché. Při sestavování se nejdřív dá do těla mlýnku šnek, pak ocelový kroužek, který hezky zapadne do výřezů, do šneka se zasune druhý ocelový díl, přiloží nastavovací díl, který musí zapadnout do drážky, a nakonec vše se zašroubuje převlečnou maticí.

Jak funguje?

Než jsem se pustil do sepsání zkušeností, používali jsme mlýnek 4 měsíce. Nejdřív jsme měli trochu problém s nastavením hrubosti, tedy spíše jemnosti mletí. Na nastavovacím díle se jemnost nastavuje pomocí kroužku otáčením, na kterém se objevuje nebo schovává jednoduchá stupnice. Při otáčení kroužek jemně „zoubkuje“, což bezpečně zamezí samovolnému posouvání během mletí.

nastavovací díl s plně vysunutou stupnicí

Vtip je v tom, že pokud je stupnici vidět, pořád to mele na náš vkus příliš hrubě a pomletá mouka je spíš šrot, než mouka. Až když je stupnice úplně schována, mlýnek mele dostatečně jemně.

zasunutá stupnice - nastavení na nejjemnější mletí

Nesmí se to však přehnat, jinak by mohlo hrozit zadření mlýnku. Jak zjistit krajní mez, pokud až můžeme jemnost nastavit? Stačí ručně otáčet šnekem, pořád to musí jít lehce.

šnekem se musí dát otáčet lehce

Pokud by si někdo myslel, že při nejjemnějším nastavení bude z mlýnku do mísy padat hladká mouka, byl by zklamán. To ale není možné ani při profesionálním mletí ve velkých mlýnech. I tam se mouka mele postupně a následně se skrze síta různé velikosti oddělují od sebe frakce různé hrubosti. A navíc je zde zrno zbavováno povrchových vrstev, které obsahují z výživového hlediska to nejcennější.

Takže z celého zrna dostaneme celozrnnou mouku, kde je jak jemná frakce, tak i část poněkud hrubší. Takováto mouka by však měla podle nás projít procesem dlouhého kvašení (nejlépe z ní udělat kvásek), aby se v ní rozložily některé antinutrienty (např. kyselina fytová – o tom ale zase někdy příště). Z výživového hlediska je ještě mnohem lepší si obilí před mletím nasladovat (naklíčit a následně šetrně vysušit). Mouku ze sladovaného obilí byste asi jinak těžko sehnali (má malou trvanlivost). Obsahuje ale ty nejcennější látky, které vznikají, když se zrnko probouzí k životu. Vůně a chuť je fantastická, stačí ji přidat třeba jen 10% a už má chléb, houstičky nebo buchty výbornou až oříškovou příchuť.

Nakonec jsem si nechal to nejlepší. Tento mlýnek nemele jen obilí a některé luštěniny (například cizrnu), ale umí pomlít i některá semínka (my na něm úspěšně meleme např. lněné semínko) a hlavně mák! Ruční mletí máku je fakt otrava. Jde to pomalu a ztuha. Jemnost se v průběhu mletí obvykle samovolně mění a stávalo se nám, že chvílemi mlel nedostatečně, aby v zápětí z máku spíš lisoval olej, než jej mlel. A pořádný elektrický mlýnek léta letoucí (kromě snad nástavce na prastarou Etu) nebyl k mání. Je to asi dáno tím, že mletý mák se ve světě kromě střední Evropy moc nepoužívá. Když známá žijící v USA pozvala sousedy na české makové buchty, začali si sousedé šeptat, protože si mysleli, že půjde o opiový dýchánek. Mák tam v obchodě prodávají jen v malém pytlíčku jako koření třeba na posypání houstiček. Když tento mlýnek kenwoodští inženýři konstruovali, na mák asi ani nepomysleli. Když se však nastaví na nejjemnější mletí (popsáno výše), tak mák mele excelentně. Ostatně můžete se přesvědčit sami zhlédnutím následujícího videa:

Co říct závěrem?

V průběhu našeho čtyřměsíčního testování jsme umleli přes kilo máku a hezkých pár kil různého obilí (pšenici, špaldu, kamut, oves, ječmen, žito) sladované i nesladované. Dále jsme mleli rýži, cizrnu a lněné semínko. Semlel všechno rychle a bez problémů. Opravdu všechno, možná v něm zbudou 2 – 3 zrnka, ale moc víc ne. Pokud chcete vymlít i poslední makové zrníčko, můžete na závěr nasypat do mlýnku trochu krystalového cukru. Z výživového hlediska považuji za důležité, že mlýnek se nepřehřívá. Ocelové části, ve kterých dochází k drcení, jsou maximálně lehce teplé. Po namletí většinou stačí mlýnek rozebrat a oprášit suchým štětečkem, nebo kartáčkem. Kovové díly, ani nastavovací díl, by se neměli máčet ve vodě a už vůbec ne dávat do myčky, zbytek lze normálně mýt horkou vodou a saponátem. Před opětovným sestavením musí být všechny díly dokonale suché. Suchá musí být i zrnka, které chceme mlet. Je dobré mít na začátku mletí nastaveno spíš na jemnější a pak případně podle potřeby otočit kroužkem směrem k hrubšímu, ne naopak. Pokud dodržíte těchto pár jednoduchých pravidel, věřím, že budete s mlýnkem spokojeni tak jako my.

Plusy Minusy
+ snadná manipulace - nejjemnější mletí je mimo stupnici
+ rychlost mletí a univerzálnost
+ nedochází k přehřívání
+ mletí prakticky bez zbytku
Štítky: ,

DISKUZE

  1. Já jsem tedy vsadila na dřevo a koupila si mlýnek Waldner Biotech. Používám ho poměrně často a zatím velká spokojenost. :grin:

Napsat komentář