Kuchyňský robot Kenwood Cooking Chef KM 070

Cenově je tento robot vysoko nade všemi. Je i nejlepší? Vyplatí se investice bezmála 30.000,- Kč? Pokusím se podělit  s Vámi o zkušenosti s tímto přístrojem a doufám, že odpovědi na tyto i další otázky tady najdete. 

Odkud pochází?

Pro pořádek nejdřív začnu s pár slovy o značce KENWOOD. Oni jsou totiž dvě: Japonská, zabývající se od roku 1980 hlavně produkcí špičkové car audio techniky. Zde najdete podrobnejší historii japonské firmy KENWOOD.

Anglická firma vznikla v roku 1947 a již v roce 1950 spatřil světlo světa první kuchyňský pomocník KENWOOD Chef s unikátním planetárním systémem míchání. Zde je další info o historii anglické firmy KENWOOD.

Pokud se na odkazy podíváte, všimněte si i loga obou firem KENWOD, které se jen drobně liší. Zajímavé je, že obě značky žijí vedle sebe v míru, nevedou žádné spory ani si navzájem nelezou do zelí.

Suma sumárum kuchynský robot KENWOOD Chef letos slaví 60 let a při této příležitosti byl představen nejnovější kousek: KENWOOD COOKING CHEF, kterému se budeme blíže věnovat.

Cooking Chef vychází z kuchyňského robotu Kenwood Major Titanium (díky tomu pasuje příslušenství z Titania) a mimo všech standardních funkcí kuchyňských robotů tento Kenwood umí navíc i indukční ohřev. Jako první, díky zabudované indukční technologii, umožňuje nastavení teploty v míse za současného míchání a to v zajímavém rozsahu od 20°C do 140°C

Jaké má parametry?

(tady se rozepisovat moc nebudu, tyto informace jsou běžně dohledatelné, takže se většinou omezím jen na kompletnější výčet):
Ovládání: Elektronické-tlačítkové
Pulzní spínač: ANO
Plynulá regulace rychlosti: ANO
Příkon motoru: 1500 W na výkonné planetární míchání a na výstupy vysoké, střední a nízké rychlosti (pro další příslušenství)
Systém indukčního vaření o výkonu 1100 W vaří přímo v míchací míse
Kapacita mísy: 6,7 l s využitelnou kapacitou pro vaření a/nebo míchání 3 l
Linecké těsto – váha mouky: 910 g
Tuhé kvasnicové těsto – váha mouky: 1,5 kg Celková váha: 2,4 kg
Měkké kvasnicové těsto – váha mouky: 2,6 kg Celková váha: 5,0 kg
Vaječné bílky: 16 ks
Přesné nastavení teploty od 20°C do 140°C s přesností na 2°C
Displej ukazuje čas nebo nebo teplotu nebo chybová hlášení
3 hodinový časovač
8 rychlostí míchání
3 rychlostí míchání při vaření
Vysokorychlostní a vysokoteplotní funkce šlehání
Zajištěná hlava, mísa, tepelný štít a kryty výstupů pro maximální bezpečnost
Materiál: hliníková slitina / nerezová mísa, detaily z chromu a broušené nerezové oceli
Barva: stříbrná (odolná keramická barva)
Příslušenství základní (součást balení):
- nerezová vařící metla
- varuvzdorná flexibilní metla
- balonová metla
- nerezový hnětací hák
- nerezová lopatka ve tvaru K
- nerezový mixér o objemu 1,5 l
- food procesor – s nerezovými noži a disky na krájení a strouhání
- napařovací košík – pasuje do vrchní části mísy
- varuvzdorná stěrka
- stěrka do ruky – tvarovaná dle profilu mísy
- žáruvzdorná podložka pod mísu
- kuchařka
Hmotnost přístroje: 13,6 kg (včetně mísy a lopatky ve tvaru K)
Rozměry přístroje V x Š x H: 38 x 41 x 33,5 cm
Rozměry a hmotnost balení: V x Š x H: 56 x 52.5 x 67.5 cm, hmotnost: 27 kg! Pozor, je to hodně velká a poměrně těžká krabice, která se do menšího auta nemusí vejít a jeden člověk nemá moc šancí ji odnést.
Záruční doba: 24 měsíců
Zde najdete další rozsáhlé info o přístroji a veškerého příslušenství.

Kam s ním?

Teď se podrobněji zastavím nad rozměry a hmotností přístroje. Přístroj by hned z několika důvodů měl mít na kuchyňské lince své stálé místo. Jednak kvůli své hmotnosti (není jednoduché ho často přesunovat) a jednak (možná na rozdíl od některých jiných robotů) ho pravděpodobně budete využívat mnohem častěji (my ho používáme skoro denně). Najít pro něho stálé místo, ale nemusí být až tak jednoduché. Můžete ho umístnit buď na šířku (ovládací panel s displejem máte přímo před sebou) nebo ho můžete umístnit na délku (ovládací panel máte z boku po pravé straně). V obou případech potrebujete ješte kolem přístroje manipulační prostor. Jaký, to si za chvíli řekneme.

Samotný přístroj bez mísy je hluboký jen 20 cm (je potřeba ale připočítat cca 1,5 cm na kabel) a široký 39 cm.

Mísa je vysoká 21,5 cm, dole má průměr necelých 15 cm, horní průměr je 24cm, celková šířka včetně uší je 33,5 cm, což je vlastně udávaná celková hloubka přístroje.

Zadní část přístroje musí být od stěny vzdálena minimálně 10 cm, protože rameno se při zvedání naklání dozadu. Kolem levého ucha přístroje moc místa nepotřebujete, stačí tolik abyste ho mohli uchopit, ale zprava potřebujet místa víc, abyste dosáhli na ovládací panel a videli na displej. Poměrně hodně místa potřebujete i nad přístrojem. Udávaná výška 38 cm se rázem zvětší na skoro 57 cm při zvednutí ramene.

Když nasadíte Food procesor, výška dosáhne skoro 58cm a to ještě potřebujete místo na potraviny, které budete do procesoru vkládat. A když upevníte na přístroj mixér, tak celková výška vyroste na 62 cm.

A ještě jednu věc je potřeba vzít vpotaz. Díky tomu, že na přístroji se dá i vařit, je dobré, aby byl umístěn poblíž digestoře. My jsme to vyřešili tak, že jsme ho jednoduše umístili přímo na sklokeramickou desku. Přišli jsme tím o dvě varná místa, ale jedno díky Cooking Chefovi přibylo a zjistili jsme, že víc než 3 varná místa současně nepotřebujeme. Omezené posouvání přístroje v rámci sklokeramické desky nebo těsně vedle ní mi nečiní potíže (manželce už trochu jo). Možná to není ideální řešení, ale je funkční a použitelné i v menší kuchyni.

Jak funguje?

Cooking Chef působí robusním a solidním dojmem. Po zapnutí na nejnižší rychlost vydává celkem tichý a příjemný zvuk. Po zvýšení na maximální rychlost zvuk nabírá na intenzitě a posouvá se směrem k vyšším tónům, ale pořád je snesitelný. Bavil jsem se ze zkušeným servisákem z Mechaniky Praha (Mechanika Praha je autorizovaný záruční servis přístrojů Kenwood) a ten mi řekl, že převody kovovými ozubenými koly prostě bezhlučně udělat nejde a potvrdil mi, že přístroje řady Major a Chef jsou solidní nejen zvenčí, ale i zevnitř a vydrží prý opravdu hodně. Slyšet je i ventilátor a bzukot samotného indukčního ohřevu, ale jen decentně (je uřčitě tišší, než běžná indukční jednoplotýnka). Většina příslušenství (háky, metly, Food procesor, mixér, ale i mísa atd.) se nasazuje jednoduše nasunutím, jemným zatlačením a krátkym pootočením. Po troše cviku to jde lehce a bezproblémově. Dokonalost planetárního míchání Obrazek se projevila hned při šlehání bílků. Dali jsme do mísy 4 bílky z emkových vajec, nasadili balónovou metlu, zapli míchání a cca 1 minutu se nedělo nic. Už jsem začal mudrovat, jesli byla mísa dobře odmaštěná, jestli nejsou 4 malé bílky málo na takovou mísu (teď už vím, že díky tvaru mísy a metly v pohodě zvládne i menší množství) nebo jestli je metla dobře výškově nastavena atd. Pak to ale začalo nabývat a nabývat a nakonec (po přidání cukru a trochu octa) toho bylo tolik a byl tak pevný, že to bohatě stačilo na velký dort Pavlovové.

Že má opravdu sílu se pozná při míchání těsta. Těsto na ciabatu, drobenku na koláč i tuhé těsto na těstoviny zvládne levou zadní. Bez problému zvládl i těsto na domací žitno-pšeničný chléb z kila suchých přísad. Z tohoto množství upečeme chléb a 6 bulek najednou – je toho plný plech. A řeknu vám, když jsem před tím hnětl toto těsto ručně, vždy jsem se pořádně zapotil a ruce pokaždé bolely. Všechna těsta byla krásně uhnětěná maximálně do pěti minut. Unikátnost přístroje se ale naplno projeví až v kombinaci a ohřevem. Nekonečné soustavné míchání (jinak se člověk mohl spolehnout na připálené dno) než se přivedla k varu ovesná kaše nebo puding je to tam! Dnes nasadím flexi metlu a ovesnou kaši pro 2 osoby* mám za 5 minut hotovou. Podobně je to s pudingem, instantní kukuřičnou polentou nebo s makovou náplní do koláče. Rychle bez připálení a samozřejmě bez stání u plotny. Tato výhoda stoupá na ceně u jídel, které je potřeba míchat déle, například teď si mnohem častěji děláme různé variace italského krémového rizota (hotové za půl hoďky) a prakticky bez práce je vaření například jahodového džemu (byl hotový za cca hoďku).

Kde ale nemá Cooking Chef konkurenci? V přípravě jídel, které vyžadují přesnou teplotu. Například šetrná pasterizace čerstvého mléka při 72°C na 15-30 vteřin je hračka. Žádná pasterizační příchuť, žádné zdlouhavé míchání s teloměrem. Nebo rozpuštění hořké čokolády, krerá se snadno spálí i na vodní lázni. Stačí nastavit teplotu na 60°C a dobrý výsledek je zaručený. Dále můžu spomenout třeba přípravu zabaglione, kde nejlepší výsledek se dosáhne při 72°C, holandské omáčky dělané při 80-85°C, nebo pravý vanilkový krém připravovaný při 85°C. Jasně, že se to všechno dá udělat nad vodní lázní, ale vodní pára nad vroucí vodou má teplotu kolem 100°C a odhadnout správnou teplotu v misce s pokrmem není vůbec jednoduché a občas to i profík přepískne. S Cooking Chefem je kouzelné to, že stačí nastavit správnou teplotu, míchání, případně čas a výsledek je pokaždé zaručený. A i chronicky známá jídla můžou dostat nový rozměr. Taková obyčejná míchaná vajíčka na másle. Když je necháte míchat cca 10 minut při 80°C budou prostě jiná – nádherně krémová…

Co říct závěrem?

Doufám, že mě nikdo nenapadne za příliš jednostranné hodnocení. Zatím jsem na nic podstatného, co bych zkritizoval prostě nenarazil. Pokud na něco narazím později, klidně to napíšu. Dle mého názoru Cooking Chef posouvá hranice v domácích kuchyňských přístrojích. Je to snad první kuchyňský robot, který si zaslouží své stálé místo na kuchyňské lince a má prakticky denní využití. Využije ho jak vytížená mamimka (zatím, co přístroj míchá a vaří, může se věnovat něčemu jinému), tak lidi, kteří chtějí přípravu jídel zkrátit na minimum (a po přípravě dát všechny nástavce jednoduše do myčky), tak i profesionální cukrář (příprava všemožných pěn, krémů, spičkové šlehání, přesné nastavení teploty hlavně do 100°C atd.). Bytelnost přístroje by měla zaručit jeho dlouhou životnost i při častém používání. Nepřepokládám ani rychlé morální zastarání a když ho budeme pravidelně využívat řekněme minimálně 5 -10 let, tak z tohoto pohledu ani cena se nejeví už tak hrůzostrašně.

Plusy Minusy
+ výkonný motor - náročný na umístnění
+ lze zpracovat malé i velké množství surovin - cena
+ vysoká variabilita, rozsáhlé příslušenství
+ rychlý náběh bez většího překmitu a následné
   přesné udržování teploty v míse

Příště se blíže podíváme na něco z rozsáhlého příslušenství Cooking Chef

* Ovesná kaše pro 2 osoby za 5 minut: do mísy dáme 400 ml mléka, 100 ml jemných ovesných vloček a nasekané sušené ovoce podle chuti (brusinky, rozinky, hrušky, jablíčka, atd.). Nasadíme flexi metlu, nastavíme teplotu na 110°C a zapneme míchání na stupeň 1. Necháme míchat do varu (cca 3,5 minuty). pak vypneme teplotu a necháme míchat ještě cca 1 minutu. Dáme na talíře, posypeme nasekanými vlašskými ořechy, trochou skořice, přidáme pár kousků másla a případně zakápneme medem.

Štítky: ,

DISKUZE

  1. Dobrý deň, nad týmto robotom už uvažujem nejakú tu dobu, tak ďakujem za článok, je to pre mňa zaujímavé čítanie. Chcem sa opýtať, či bude aj pokračovanie o príslušenste. Čo všetko ste si ešte dokúpili? Mňa láka zmrzlinovač, mlynček na maso…
    Prajem krásny deň, Betka :smile:

  2. První článek o příslušenství je zde: http://www.bezvabasta.cz/?p=2030
    Další budou následovat.

Napsat komentář